KEFKEN’DE GENÇ OLMAK

KEFKEN’DE GENÇ OLMAK…!

     Gençlik olduğu her alanı neşelendiren,enerjisi ile dolduran ve hareketlendiren bir unsur..Kefken’de de bu aynen böyle olmalı diyemiyoruz. Çünkü gençler için bu enerjilerini,neşelerini,yarışma duygularını test edecekleri hiç bir sosyal sportif alan yok..

     Yaz turizmine odaklı olarak yazın buraya gelen gençlerin spor olarak yürüyüş (alafrangası:jogging) dışında mangal 🙂 da köfte  , piknik 🙂 gibi seçenekler! dışında birde deniz olması hasebiyle yüzme sporu “o da boğulma tehlikesi de cabası” yapmaktadır..

     Yaz sezonlarına yönelik sportif aktiviteler kesinlikle olmalıdır. Bunlar için özellikle kum plajlar müthiş avantaj getirir..plaj voleybolundan tutun,plaj futboluna kadar bir sürü etkinlikler olabilir. Yada yeni bir plaj sporu geliştirilir ve kefkene özgü olur..geçenler de site yönetmenimiz İsmail beyle beraber bir muhabbetimizde plaj box’u gibi bir sportif faaliyetten bahsetti..mesela böyle bir faaliyet eğlencesel bir ortam da yaratacaktır..

    Gençliğin tatil için planları tabii ki olacaktır. Kefken turizm ile kamping formatlı tanışmıştır. Çok önceleri burası kampçılar için bulunmaz bir yerdi.. kefkene geldiğiniz de sayısız kamp çadırı ile karşılaşırdınız..doğal olarak  turizm hareketi kampingle özdeş olarak bugünlere gelmiştir.

  Artık olan olmuştur. Kamp ekolünden daha yerleşik turizm şekillerine geçmek ve pansiyon kurulumları yanısıra lüks otellerle gelen turistlerdeki gelir dağılımının her düzeyden olması bölgesel kalkınmayı tetikleyecektir.

   Gençler bu oluşumlarda en büyük payı alacaklardır…!

   Gençler  eğleneceği,zaman geçireceği bir çok alternatifle dolu bir eğlence ve dinlence ortamı bulmalıdır.

genclik7226

    Gençlere yönelik projeler de festival konserleri, eğlence parkları en önemli unsurlardır. Bowlingten tutun,go-kart’a,açık alan basketbol ve voleybol sahalarından tutun, yüzme havuzlarına kadar bölgedeki planlamalar doğru yapılırsa kefken’in yanında Palermo da Rodos ta ya da Hadi Türkiyeden örnek vereyim Bodrum da nal toplar.

   Avantajımız nedir derseniz. Önümüzde canlı örnekler ve bilinen yanlışları. Ve daha doğru dürüst el atılmamış bakir bir belde.. işte size on puanlık uzmanlık sınavı… 🙂  

   Kefken-Kerpe-Cebeci de böyle bir tarz turizm istemeyenler mutlaka olacaktır.Ancak bu bölge 3.köprünün açılışından itibaren tüm bunlarla tanışacaktır.Benim tek kaygım bu akışkanlığa Kandıra Belediyesi ile Kocaeli Büyük Şehir Belediyesinin ve mülki idarelerin adapte olamayıp cevap vermek şöyle dursun bu tsunaminin altında ezilerek bölgenin planlı turistik yapılanmasını daha da vahim hale dönüştürebilmeleridir.Eğer planlı ve organize davranılırsa Kefken ve civarı Karadenizin muhteşem bir tatil incisi olmaya adaydır.  

        Doğayla kalın,sevgiyle kalın,Sağlıkla kalın 🙂

Mr.Cano (Mustafa Canan Öztürkatalay)genclik1

mrcanous@gmail.com

https://www.facebook.com/canan.ozturkatalay



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir